Opis typowej kuracji

Dieta doktora Gersona jest podstawą leczenia wielu chorób nowotworowych. Typowa kuracja powinna zawierać w swoim składzie sporą ilość potasu oraz całkowicie wyeliminować sód. W ten sposób jest stymulowany metabolizm, przy jednoczesnym pobudzaniu organizmu do usuwania szkodliwych produktów przemiany materii.

Dieta Gersona jest kuracją naturalną, wysoko witaminową oraz bogatą w płyny. Warto jednak wiedzieć, że kuracja ta powinna być przeprowadzana tylko i wyłącznie pod okiem doświadczonego lekarza specjalisty.

Każdy dzień w czasie terapii wygląda dość podobnie i polega na spożywaniu:

- trzynastu szklanek świeżo wyciśniętego soku z warzyw lub owoców,
- trzech specyficznych posiłków,
- oraz na wykonywaniu co najmniej trzech lewatyw z kawy przyrządzonej według wskazówek doktora Gersona.

4

Wszystkie produkty, które znajdą się w diecie powinny pochodzić tylko i wyłącznie
z upraw ekologicznych. Ilość wypijanych soków jest w zasadzie dowolna, więc można sięgać nawet po większe niż zalecane dawki płynów. W diecie zaleca się spożywanie owoców: bananów, mandarynek, melonów, wiśni, brzoskwiń, pomarańczy, porzeczek, śliwek, jabłek oraz winogron. Owoce powinny być jadane w surowej postaci.

Ważnym założeniem diety doktora Gersona są także warzywa, z których można przyrządzać zdrowe surówki. Szczególnie polecane jest spożywanie brokułów, kukurydzy, fasolki szparagowej, kalafiora. Jarzyny również powinny być możliwie jak najbardziej naturalne, nie pryskane. Warzywa można gotować do całkowitej miękkości (ale bez dodatku soli).

Ponadto w diecie nie może zabraknąć soków owocowo – warzywnych. Łącznie należy wypijać trzynaście szklanek soków dziennie. Mogą to być soki pomarańczowe, jabłkowo – marchwiowe, soki z zielonych części warzyw oraz soki grejpfrutowe.

Jeszcze jednym elementem diety doktora Gersona są lewatywy z kawy. To dość dziwaczny element, ale jeśli bliżej się mu przyjrzeć, to okazuje się, że to znany (już
w starożytności) sposób odtruwania organizmu. Detoksykacja za pomocą kawy ma na celu nie tylko usuwanie toksyn, ale także niszczenie tkanek guzów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
Opis typowej kuracji , 7.0 out of 10 based on 5 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*